وکیل شما

چنانچه دنبال یک وکیل هستید، مؤلفه های یک وکیل خوب را برای شما تشریح می نمائیم.

چنانچه در جستجوی بهترین وکیل در رشت و استان گیلان هستید مؤلفه های یک وکیل خوب در رشت و گیلان را برای شما تشریح می نمائیم.

برای همه افراد ممکن است مشکلی حقوقی- قضایی پیش اید که برای رفع آن نیاز به انتخاب یک وکیل باشد تا مشکلات حقوقی موکل خود را برطرف کند. در این موضوع شرایط حرفه ای وکلا بسیار شبیه به حرفه پزشکان است و همانطور که در بیماری های سخت، انسان به هر پزشکی اعتماد نمی کند در انتخاب وکیل خوب هم باید دقت زیادی وجود داشته باشد چرا که موکل برای اثبات ادعایش مجبور است تمامی اسرار و مدارک خود را در اختیار وکیل قرار دهد و گاهی نیز برخی از رموزش را فاش کند. بدون تردید چنین اقدامی، نیاز به داشتن اعتماد و اطمینان کافی به ان وکیل و یا مشاور حقوقی است. مهمترین وصفی که موکل برای انتخاب بهترین وکیل در رشت و استان گیلان باید به آن توجه کند وجود وصف امانت داری و مشخصه اعتماد است.

شغل وکالت، در زمره حساس ترین مشاغل است. این شغل دفاع از جان، مال و ناموس مردم را به وکیل سپرده است. بنابراین مثلا در انعقاد قرارداد وکالت با یک وکیل دادگستری در رشت باید با چشم باز و دقت نظر فراوان عمل کرد. در این میان، توجه به برخی نکات مهم و اساسی در همان ابتدای قرارداد می تواند از تضییع حق موکل جلوگیری و دفاع از حقوق وی را تضمین کند.

انتخاب وکیل خوب در رشت -گیلان

مهم ترین و ابتدایی ترین موضوع، انتخاب وکیلی است که قرار است از حقوق فرد دفاع کند. موکل برای محقق شدن این مورد می تواند از تجربیات اطرافیان و آنانی که سابقه انتخاب وکیل دادگستری در رشت را دارند استفاده کند.
باید توجه داشت که موکل مطمئن شود که فرد مورد نظر دارای پروانه معتبر وکالت در دادگستری است گاهی دیده شده است افرادی با سوء استفاده از ناآگاهی مردم، خود را وکیل دادگستری در رشت معرفی و مبالغ هنگفتی را به عنوان حق الوکاله از آنان گرفته اند، در صورتی که هیچ مجوزی برای وکالت در دادگاه ها نداشته و با وعده های پوچ و بی اساس از جمله ادعای آشنایی با برخی افراد ذی نفوذ، اقدام به فریب و به اصطلاح کار چاق کنی کرده اند. به همین دلیل، موکل باید پس از اطمینان به اعتبار پروانه وکالت و بررسی شخصیت، صلاحیت و مهارتهای وکیل مورد نظر، اقدام به انعقاد قرارداد وکالت با یک وکیل خوب در رشت-گیلان نماید.

تعهدات موکل در برابر وکیل باتجربه در رشت

هر موکلی حین تنظیم قرارداد وکالت با یک وکیل باتجربه در رشت می بایست نکات ذیل را مدنظر قرار دهد:

۱- موکل باید هر زمان که وکیل یا دادگاه لازم بداند، اصل اسناد را در قبال گرفتن رسید، در اختیار وکیل قرار دهد و پرداخت تمام هزینه های دادگستری از قبیل: هزینه دادخواست، هزینه اوراق، حق الزحمه کارشناسی، ایاب و ذهاب و غیره به عهده موکل است. اگر موکل، این هزینه ها را به موقع پرداخت نکند و خسارتی متوجه موکل شود، موکل شخصاً مسئول این خسارت ها خواهد بود.

۲- در صورت پرداخت حق الوکاله و با انجام نخستین اقدام وکالتی از سوی وکیل، موکل نمی تواند با فسخ قرارداد حق الوکاله خود را طلب کند.

۳- افرادی که اقدام به انتخاب وکیل باتجربه در رشت می نمایند باید بدانند که بر اساس متن آیین نامه تعرفه حق الوکاله مصوب قوه قضائیه، تعهد وکیل تعهد به نتیجه نیست، بنابراین چنانچه موضوع وکالت، جزئاً یا کلاً ، به نفع موکل خاتمه نیابد در حق الوکاله تأثیری ندارد. همچنین در صورتی که برای موکل قرار تأمین صادر شود، این قرار، منوط به تودیع خساراتی است که از سوی مقام رسیدگی کننده تعیین می شود، و وکیل در میزان و نوع این خسارت دخالتی ندارد.

۴- موکل باید بداند که وکیل در رشت قدرت فرا قانونی مثل آشنایی با مقامات و کادر قضایی ندارد و تنها در حدود علم، تجربه و تخصص خود با استفاده از راهکار های قانونی می تواند از موکل خود دفاع کند.

۵- معرفی شهود، مطلعان و حاضر کردن آنان در دادگاه – دادسرا و تهیه وسیله اجرای قرارها و اقداماتی از این قبیل، به عهده موکل است. موکل متعهد است اقدامات اداری مربوط به خارج از دادگستری را شخصاً انجام دهد.

۶- از دیگر مواردی که موکل باید انجام دهد اقرار به این است که اسناد خود را به رویت کامل وکیل رسانده است و صحت آنها را تأیید می کند . موکل به وکیل در رشت اختیاراتی تفویض می کند که یکی از آنها این است که در صورت لزوم برای انجام مورد وکالتی، وکیل می تواند وکالت را به غیر تفویض کند، همچنین می تواند مورد وکالت را همراه وکیل دیگری منفرداً یا مجتمعاً انجام دهد.

۷- موکل باید بداند که با وجود درج اختیار تجدیدنظر خواهی در وکالتنامه، انجام تجدیدنظر خواهی وکیل وابسته به پرداخت هزینه ها و حق الوکاله مرحله تجدیدنظر خواهی و تسلیم مدارک به وکیل است.

۸- در صورت تغییر نشانی، حداکثر ظرف ۴۸ ساعت، نشانی جدید را به صورت کتبی به وکیل خود اعلام کند.

در خاتمه مزید بر امتنان خواهد بود چنانچه نیاز به وکیل متخصص و متعهد در رشت-گیلان داشته اید موسسه حقوقی فرزانگان عدالت با تمامی توانمندیهای یاد شده جهت نیل به اهداف بهینه شما سرور گرامی و سایر مسئولین امر همگام و همسو می گردد و بهترین وکیل رشت – گیلان را در حوزه‌های مختلف تخصصی در امور حقوقی به شما معرفی می نماید.

جهت ارتباط با موسسه حقوقی فرزانگان عدالت « گیلان وکالت» می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

تلفن مؤسسه: ۸۶-۳۸-۲۶-۳۳-۰۱۳

همراه موسسه: ۳۰۵۳-۴۳۰-۰۹۱۱

نکته ۱- مشاوره حقوقی به صورت حضوری با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق الذکر ارائه می گردد.

نکته۲ – مشاوره حقوقی غیر حضوری به صورت تلفنی- آنلاین امکانپذیر می باشد.

نکته۳-  مشاوره حقوقی حضوری -غیر حضوری دارای هزینه میباشد.

نکته ۴- حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران رشت : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

وکیل ملکی در رشت-گیلان
وکیل تجاری در رشت -گیلان
وکیل خانواده در رشت -گیلان
وکیل ارث در رشت-گیلان
وکیل کیفری در رشت-گیلان
وکیل خانم در رشت-گیلان
بهترین وکیل خانم در رشت-گیلان
وکیل در رشت
وکیل خوب در رشت
بهترین وکیل در رشت
بهترین وکیل رشت
بهترین وکلای رشت-گیلان
بهترین وکیل در گیلان
داوری در رشت-گیلان