ارسال پیام در واتس‌اپ

وکیل ملکی در رشت-گیلان

وکیل ملکی در رشت-گیلان

✍ دپارتمان گیلان وکالت بعنوان تنها دپارتمان حقوقی – تخصصی در رشت – گیلان با مدیریت جناب آقای سعید عابدیان وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی مفتخر است ضمن رعایت اصول قانونمندی و پرستیژ حرفه ای، حقوق حقه افراد را احقاق نماید.

✍ مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی توسط وکلای مجرب و متخصص اعم از وکیل آقا – وکیل خانم در هر یک از دعاوی حقوقی و امور کیفری به صورت تخصصی از جمله:

✍ مشاوره حقوقی- وکالت تخصصی در دعاوی ملکی، املاک و اراضی در رشت-گیلان
مانند: دعاوی خلع ید، رفع تصرف عدوانی، الزام به تنظیم سند رسمی، املاک مشاع، تخلیه املاک تجاری، اثبات مالکیت… در رشت-گیلان

✍ مشاوره حقوقی-وکالت تخصصی در ابطال معامله، فسخ مبایعه نامه، فسخ قرارداد… در رشت-گیلان

✍ مشاوره حقوقی_ وکالت تخصصی
در انواع دعاوی تجاری مانند چک،  سفته ، وصول مطالبات … در رشت-گیلان

✍ مشاوره حقوقی _وکالت تخصصی
در انواع دعاوی خانواده: مانند  مطالبه مهریه، طلاق، طلاق توافقی، عدم تمکین… در رشت-گیلان

✍ مشاوره حقوقی_وکالت تخصصی در امور کیفری مانند: کلاهبرداری، جعل، خیانت در امانت، انتقال مال غیر…در رشت-گیلان

✍ مشاوره حقوقی_وکالت تخصصی در انواع دعاوی وصایت، ارث، گواهی انحصار وراثت، تقسیم ترکه، مطالبه سهم الارث… در رشت-گیلان

* گیلان وکالت = رعایت اصول قانونمندی و پرستیژ حرفه ای *

وکیل ملکی در رشت-گیلان

آیا می دانید در خصوص خرید املاک دارای سند تک برگ رسمی و دفترچه ای منگوله دار ، فروشنده می بایست چه استعلام ‌هایی بگیرد؟

✅ اگر خریدار ملک یا آپارتمانی هستید که دارای سند تک برگ یا دفترچه ای منگوله دار می‌باشد ، پس از توافق بر سر قیمت و سایر موارد ، فروشنده باید به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کند و استعلامات سه گانه را در خواست کند .
۱- استعلام از اداره ثبت
۲-استعلام از دارایی
۳- استعلام از شهرداری
درصورتیکه جواب استعلام‌ها انجام معامله را بلامانع اعلام نمود ، سپس اقدام به پرداخت کامل ثمن معامله به فروشنده کنید.

 

 

وکیل ملکی در رشت-گیلان

توصیه می شود خریدار هنگام نوشتن مبایعه نامه مبلغ اندکی که حکایت از قصد قطعی خریدار برای انجام معامله هست به فروشنده پرداخت کند و سپس برای اخذ استعلام ها اقدام شود.

✳️ آیا می دانید؟طبق ماده ۵۶ قانون اجرای احکام مدنی « هر گونه نقل و انتقال اعم از قطعی و شرطی و رهنی نسبت به مال توقیف شده باطل و بلااثراست.»

✳️ آیا می دانید درچه مواردی موجر می تواندفسخ اجاره نامه و تخلیه مستاجررا از دادگاه بخواهد؟

یک: در صورتی که مستأجر حق انتقال به غیر نداشته باشد ولی با این وجود کلا یا جزئا آن را به دیگری واگذار کند برای مثال خانه ای را که برای سکونت خود اجاره کرده است به دیگری اجاره دهد.

دو: در صورتی که مستأجر محل مسکونی را اجاره کرده ولی عملا آن را در اختیار اشخاص دیگر بجز ورثه خود قرار دهد.

وکیل ملکی در رشت-گیلان

سه: در صورتی که موجر در اجاره نامه شرط کرده باشد که در صورتی که ملک خود را به طور قطعی به دیگری انتقال دهد، حق فسخ اجاره را خواهد داشت.

چهار: در صورتی که محل مسکونی را برخلاف منظور و جهت مقصود در اجاره نامه استفاده کند برای مثال مستأجر خانه را برای سکونت خود و خانواده‌اش اجاره کند اما عملاً آن را تبدیل به کارگاه ریسندگی کند.

پنج: در صورتی که مستأجر تعهد کرده باشد اجاره بهاء را در مهلت مقرر پرداخت کند ولی تخلف کند.

شش: در صورتی موجر ملک را برای سکونت خود یا خانواده اش نیاز داشته باشد.(ماده۱۴ سال ۵۶).

وکیل ملکی در رشت-گیلان

✍مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی ویژه دعاوی ملکی در دپارتمان حقوقی-تخصصی گیلان وکالت

✍ آیا می دانید معامله فضولی چه معامله ای است؟

معامله فضولی به معامله‌ای گفته می‌شود که در آن شخصی بدون اینکه مالک مالی باشد یا از طرف صاحب آن مال، وکالت یا نمایندگی داشته باشد، نسبت به آن مال اقدام حقوقی (از قبیل فروش، رهن و اجاره و ….) انجام دهد.

✍ آیا می دانید چرا از اصطلاح ششدانگ برای اسناد استفاده می شود؟

به سندی که به صورت کامل به یک شخص تعلق داشته باشد، سند شش دانگ گفته می‌شود.

وکیل ملکی در رشت-گیلان

سند ششدانگ یکی از انواع معتبر در بین اسناد ملکی است. کلمه‌ی شش دانگ به معنای شش جهت است و منظور از شش دانگ؛ شش جهت شمال، جنوب، شرق، غرب، بالا و پایین است. کلمه‌های بالا و پایین به فضاهای بالا و زیرزمین دلالت دارد که نشان از مالکیت تام و کامل صاحب سند نسبت به ملک مربوطه دارد.

 

✍مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی ویژه دعاوی ملکی ،املاک و اراضی در دپارتمان تخصصی -حقوقی گیلان وکالت

✍ آیا می دانید سند ملکی مشاع به چه معناست؟

✅ واژه‌ مشاع در اصل به معنای شریک بودن است و برای سند در زمانی استفاده می‌شود که یک ملک چند مالک داشته باشد.

✅ سند مشاع به سند ملکی گفته می‌شود که بین چند شریک تقسیم شده است. واژه‌ی مشاع از اشاعه می‌آید که بدان معنا است که هر قسمت از آن ملک از آنِ تمام شرکاء است. در واقع ملک مشاع ملکی است که همه‌ی مالکان در تمام آن با هم شریک هستند. از این جهت مسائل حقوقی فرآیند فروش یا خرید خانه مشاع کمی پیچیده‌تر از سندهای غیر مشاع است.

✍ آیا می دانید معامله فضولی چه معامله ای است؟

✅ معامله فضولی به معامله‌ای گفته می‌شود که در آن شخصی بدون اینکه مالک مالی باشد یا از طرف صاحب آن مال، وکالت یا نمایندگی داشته باشد، نسبت به آن مال اقدام حقوقی (از قبیل فروش، رهن و اجاره و ….) انجام دهد.

👌مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی ویژه دعاوی ملکی ،املاک و اراضی در دپارتمان تخصصی -حقوقی گیلان وکالت

وکیل ملکی در رشت-گیلان

تفاوت دعوای تخلیه و خلع ید

✍ چنانچه بین مالک و متصرف، قراردادی مانند اجاره نامه وجود داشته باشد می بایست دعوای تخلیه مطرح شود. اما چنانچه قراردادی وجود نداشته باشد ، مالک می تواند با اثبات مالکیت خود ( ارائه سند مالکیت ) و اثبات این موضوع که تصرف بدون اجازه او ایجاد شده است دعوای خلع ید مطرح می نماید.

وکیل ملکی در رشت-گیلان

✍ اگر شخصی با وکالت نامه بلاعزل وکالتاً، ملکی را با مبایعه نامه عادی بفروشدو بعد از گذشت مدتی مالک با سند رسمی اصالتاً اقدام به فروش ملک نماید و سند رسمی هم بزند تکلیف چیست؟

✅ با توجه به اینکه تاریخ مبایعه نامه عادی زودتر از تاریخ انتقال سند رسمی به خریدار دوم می باشد سند رسمی قابل ابطال است و می توان مالک را الزام به تنظیم سند رسمی به نام خریدار اول نمود. البته بدلیل اعتبار ویژه اسناد رسمی در قانون بعضا اختلاف نظر قضایی نیز وجود داشته و لذا در این خصوص رویه قضایی می تواند ثابت نباشد.

وکیل ملکی در رشت-گیلان

✍ آیا می دانیدچنانچه کسی ملکی را که با مبایعه نامه عادی فروخته ، سپس با سند رسمی همان ملک از بانک وام بگیرد وسند را در رهن بانک قراردهد ، مرتکب جرم شده و تحت عنوان معامله معارضی قابل تعقیب کیفری است.

✍آیا می دانید برای تخلیه فوری ملک باید شرایطی را مورد توجه قرار داد که یکی از این شرایط، وجود قرارداد اجاره غیر رسمی یعنی قراردادی است که در دفتر اسناد رسمی تنظیم نشده باشد.

👌حال تفاوتی ندارد که این قرارداد توسط موجر و مستاجر بر روی یک برگ کاغذ یا توسط دفاتر آژانس املاک (بنگاه‌های املاک) تنظیم شده باشد، اما حتماً باید در انتهای آن علاوه بر موجر و مستاجر دو نفر شاهد قرارداد هم آن را امضا کرده باشد.

👌همچنین در شرایطی که مدت اجاره منقضی شده باشد؛ یا مستاجر بیش از سه ماه، از پرداخت مبلغ اجاره، امتناع ورزد؛ یا در صورت شرط عدم انتقال، به غیر اجاره داده باشد یا اینکه محل مورد اجاره را مورد استفاده (غیرمشروع) قرار داده باشد، موجر می‌تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف، خواسته خود مبنی بر دستور تخلیه را بنویسید؛ نه حکم تخلیه؛ و پس از بررسی این مرجع قضایی، دستور تخلیه ملک صادر می‌شود و اگر تقاضای صدور حکم کند، حکم تخلیه صادر می‌شود و با صدور این حکم، با مهلت ۲۰ روز حق تجدیدنظرخواهی و اعتراض ایجاد می‌شود.

🔸پس از طی مدتی، چنانچه حکم به نفع مالک صادر شود، مالک باید تقاضای صدور اجراییه کند و در اجراییه نیز مهلت ۱۰ روز اعتراض باید طی شود. چنانچه به اجراییه، اعتراض نشود یا در صورت اعتراض، اعتراض او پذیرفته نشود، تخلیه ملک صورت می‌گیرد.

وکیل ملکی در رشت-گیلان

✍ هرگاه مورد معامله فاقد سند رسمي مالکيت باشد، انجام معامله داراي مخاطرات زیادی خواهد بود زیرا:

۱ً- تقريباً قريب به اتفاق املاک کشور ثبت شده و داراي سابقه ثبتي هستند و برابر ماده ۲۲ قانون ثبت دولت فقط کسي را مالک مي‌شناسد که ملک در دفتر املاک بنام ايشان ثبت شده باشد و برابر مادتين ۴۷ و ۴۸ همان قانون کليه معاملات راجع‌به اموال غيرمنقول مي‌بايست بصورت رسمي انجام پذيرفته و در دفتر املاک منعکس گردند و برابر ماده ۴۸ قانون ثبت، معاملاتي که مي‌بايست بطور رسمي منعقد مي‌شده وليکن با اسناد عادي انتقال يافته‌اند در هيچ يک از ادارات و محاکم قابليت استناد ندارند.
۲- حتي معامله املاکي که داراي سند رسمي هستند ممکن است در آينده بنا به دلايلي خاص و از جمله احراز عدم وجود شرايط اساسي صحت معامله باطل گردند و همچنين در املاکي که اسناد مالکيت آنها بر اساس مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون ثبت صادر گرديده چه بسا پس از ساليان طولاني مالکين واقعي املاک مذکور مراجعه و ضمن بطلان اسناد رسمي اخيرالذکر دعوي خلع يد و قلع و قمع بنا عليه متصرفين اقامه نمايند.

وکیل ملکی در رشت-گیلان

همچنین اگر فروشنده مدعی است که وکالت بلاعزل فرد دیگری را برای فروش دارد قبل از هر چیز از دفترخانه‌ای که وکالت بلاعزل در آن ثبت شده استعلام نمایید.
ضمنا در خصوص معاملات و خرید ویلا نیز می توان از مراجع معتبر استعلام گرفت که آیا زمین کاربری مسکونی دارد یا خیر. ضمن اینکه سعی کنید قبل از خرید ویلا از محلی‌ها یا افراد مختلف پرس‌وجو کنید تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرید.

وکیل ملکی در رشت-گیلان

مشاوره حقوقی – وکالت تخصصی
ویژه دعاوی ملکی ، املاک و اراضی از جمله : تصرف عدوانی، خلع ید، دعاوی املاک مشاع، تنظیم قراردادهای ملکی، الزام به تنظیم سند رسمی، دعوی اثبات مالکیت، تخلیه ملک،، معامله معارض، فسخ قرارداد، فسخ معامله، ابطال سند، دعاوی پیمانکاری، داوری و … توسط بهترین وکلای متخصص، مجرب و متعهد در دپارتمان تخصصی – ملکی گیلان وکالت با مدیریت جناب آقای سعید عابدیان وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی.

👌نکته: دعاوی حقوقی با موضوعات ملکی، املاک و اراضی از زمره دعاوی ویژه و تخصصی می باشد. لذا طرح یا دفاع در چنین دعاوی پر اهمیت را به وکیل -وکلای مجرب و متخصص در انواع دعاوی ملکی، املاک و اراضی در گیلان وکالت بسپارید.

مشاوره حقوقی تخصصی دعاوی ملکی در رشت-گیلان
وکالت تخصصی دعاوی ملکی در رشت-گیلان

وکیل خلع ید در رشت-گیلان
بهترین وکیل خلع ید در رشت-گیلان
بهترین وکیل رفع تصرف عدوانی در رشت-گیلان
بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در رشت-گیلان
بهترین دعوی تخلیه در رشت-گیلان
بهترین اثبات مالکیت در رشت-گیلان
بهترین وکیل ابطال معامله معارض در رشت-گیلان
بهترین وکیل شکایت انتقال ملک غیر در رشت-گیلان
بهترین وکیل دعاوی املاک مشاع در رشت
بهترین وکیل فسخ قرارداد ملکی در رشت-گیلان
بهترین وکیل فسخ معاملات ملکی در رشت-گیلان
بهترین وکیل دعاوی املاک در رشت-گیلان
بهترین دعاوی پیمانکاری در رشت- گیلان

 

 

جهت ارتباط با موسسه حقوقی فرزانگان عدالت « گیلان وکالت» می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

تلفن مؤسسه: ۸۶ ۳۸ ۲۶ ۳۳ ۰۱۳

همراه موسسه: ۳۰۵۳-۴۳۰-۰۹۱۱

نکته ۱_ مشاوره حقوقی به صورت حضوری با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق الذکر ارائه می گردد.

نکته۲_ مشاوره حقوقی غیر حضوری به صورت تلفنی_ آنلاین امکانپذیر می باشد.

نکته۳_مشاوره حقوقی حضوری_غیرحضوری دارای هزینه میباشد.

نکته ۴_ حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران _ رشت : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

سایر مطالب مرتبط:

وکیل ملکی در رشت

بهترین وکیل ملکی در رشت

وکیل در رشت

بهترین وکیل در رشت

بهترین وکیل رشت

وکیل خوب در رشت

بهترین وکیل گیلان

مشاوره حقوقی در رشت 

بهترین وکیل چک در رشت

وکیل سفته در رشت 

وکیل فسخ قرارداد در رشت 

وکیل فسخ معامله در رشت

بهترین وکیل خانم در رشت

وکیل ارث در رشت 

وکیل خانواده در رشت

بهترین وکیل مهریه در رشت

بهترین وکیل طلاق در رشت

بهترین وکیل طلاق توافقی در رشت

بهترین وکیل کیفری در رشت 

بهترین داوری در رشت