ارسال پیام در واتس‌اپ

بهترین وکیل ملکی گیلان

همواره یکی از پرسش های مهم موجران ومالکان املاک تجاری این است که اگر ملک خود را به مدت ۲ یا چند سال به شخصی اجاره دهیم آیا درپایان مدت اجاره می توانیم بدون هیچ گونه مشکل و ادعای حقوقی ، ملک را تحویل بگیریم و برای مستاجر حق سرقفلی یا کسب و پیشه ایجاد نمی شود؟

بهترین وکیل ملکی در گیلان وکالت توضیح می دهد که در سیستم حقوقی کشور ایران در خصوص املاک تجاری ما با دو قانون و با تفاوت های اساسی به عنوان قانون روابط موجر و مستأجر مواجه هستیم.

وفق قانون روابط موجر و مستاجرسال ۱۳۷۶ حقی به عنوان سرقفلی پیش بینی شده است به این صورت که وقتی به مستاجرمحل تجاری واگذار و در ابتدای اجاره وجهی غیراز قرض الحسنه یا رهن ازسوی مستاجر به موجر به عنوان سرقفلی پرداخت می شود ،همزمان با تخلیه باید به قیمت عادله روز با نظر کارشناس به مستاجر مسترد شود مگر در قرارداد به نحوی دیگر شرط شده باشد.

بهترین وکیل ملکی در گیلان

بهترین وکیل ملکی در گیلان بیان می دارد که اما در قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۵۶ حقی به عنوان حق کسب و پیشه وتجارت پیش بینی شده که پس از پایان اجاره برای مستاجر محل تجاری ایجاد می شود بدون اینکه در ابتدای اجاره پولی به عنوان حق سرقفلی یا حق کسب وپیشه به موجر پرداخته شود و حتی مدت زمان در ایجاد آن تاثیر ندارد.

 

جهت ارتباط با موسسه حقوقی فرزانگان عدالت « گیلان وکالت» می توانید در ساعات اداری از طریق شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

تلفن مؤسسه: ۸۶-۳۸-۲۶-۳۳-۰۱۳

همراه موسسه: ۳۰۵۳-۴۳۰-۰۹۱۱

نکته ۱- مشاوره حقوقی به صورت حضوری با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های ارتباطی فوق الذکر ارائه می گردد.

نکته۲ – مشاوره حقوقی غیر حضوری به صورت تلفنی- آنلاین امکانپذیر می باشد.

نکته۳-  مشاوره حقوقی حضوری -غیر حضوری دارای هزینه میباشد.

نکته ۴- حق الوکاله قابلیت اقساط دارد.

زمان ملاقات به وقت ایران – رشت : روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ می باشد.

سایر مطالب مرتبط:

بهترین وکیل ملکی گیلان

وکیل خانواده در رشت

وکیل چک در رشت

وکیل تصرف عدوانی در رشت

وکیل کیفری در رشت

وکیل خانم در رشت

وکیل ارث در رشت

وکیل طلاق در رشت – گیلان

وکیل مطالبه مهریه رشت

وکیل طلاق توافقی در رشت

وکیل انتقال مال غیر رشت